Wisteria

Sağlık Rehberi

Wisteria Pharma olarak bağışıklık, sindirim, onkoloji ve hematoloji alanlarına yoğunlaşıyoruz. Gelecek dönemde global ürün portfolyomuzda bulunan farklı terapi alanlarına özel çeşitli ürünlerimizi eksikliği görülen ülkelerde ihtiyacı olan hastaların kullanımına sunmayı planlıyoruz.

Bağışıklık Rehberi

Biyolojide bağışıklık çok hücreli organizmaların zararlı mikroorganizmalara direnme yeteneğidir. Bağışıklık hem özel hem de özel olmayan bileşenleri içerir. Özel olmayan bileşenler antijenik yapılarına bakılmaksızın çok çeşitli patojenlerin engelleri olarak işlev görür.

Tüm Yazılar

Sindirim Rehberi

Sindirim, yenilen besinlerin vücut tarafından daha kolay emilebilmesi için küçük parçalara ayrılmasıdır. Küçük parçalara ayrılan maddeler ince bağırsakta kan yoluyla emilir.

Tüm Yazılar

Onkoloji Rehberi

Onkoloji kanserin oluşumu, nedenleri, kalıtımla ilişkisi, tanısı, tedavisi, kanserle ilgili istatisikler ve kanserden korunmayla ilgilenen tıp dalıdır. Kanser bir tümör türüdür, kötü huylu tümörleri ifade eder. Onkoloji Türkçede 'kanserbilim' olarak ifade edilebilir.

Tüm Yazılar

Hematoloji Rehberi

Hematoloji, kan, kan oluşturan organlar ve kan hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Anemi, kanama bozuklukları, kemik iliği yetersizlikleri, lösemi, lenf kanseri ve hemofili gibi kalıtsal geçişli kan hastalıkları hematoloji alanının uzmanlığındadır. Hematoloji, İç Hastalıklarının (Dahiliye) bir iç branşıdır.

Tüm Yazılar